The UTM Wildlife Biology Alumni Page

 

Home

About

Awards

Calendar

Documents

Images

Links

Listserv

Officers

Class of 1976

MOORE,JOE,ADAMS

 

Class of 1977

BOSWELL,JOHN,LEON

HEHN,JACK,RICHARD

ROBISON,WILLIAM,ALLEN

 

Class of 1978

CARROLL,STUART,WENDELL

JAMES,BRIAN,TURNER

LATENDRESSE,JAMES,JEFFERY

PULLIAM,DAVID,K.

SISK,WILLIAM,STEVE

 

Class of 1979

BRUMMITT,BERNIE,BRYANT

CALDWELL,PHIL,STANLEY

CREASY,JAMES,LYNN

HORN,NORMAN,DALE

LOTT,DAVID,VERNON

SEAT,GREGORY,WAYNE

VEAZEY,STEPHEN,MARK

 

Class of 1980

FERTITTA,DONALD,ANTHONY

GAVIN,JAMES,PHILIP

HAAS,KEITH,ARNOLD

HARRIS,JEROLD,RODNEY

SHACKELFORD,KERRY,L

WARVEL,EDWARD,S

 

Class of 1981

HERRIMAN,KEVIN,RAY

LESLIE,JOHN,C.

MYERS,CONNIE,GAYLE

WATHEN,STEVE,CARL

 

Class of 1982

BRADSHAW,RENEE,FLINCHUM

BRASFIELD,ROGER,COX

CATON,BRIAN,TAYLOR

SPERO,VEIT,MARSHALL

WEAVER,ROBERT,HARTWELL

WHEAT,ROBERT,MORRIS

 

Class of 1983

BACHMANN,ROBERT,LAWRENCE

BATES,JOELLA,ANN

CONQUEST,ROBERT,GARY

DODD,RANDY,LEE

FORSTER,STEPHEN,EDWARD

GAGEN,CHARLES,JAMES

MANN,MARK,ALAN

MCCARLEY,JAMES,TRAVIS

MEYER,STEVEN,EUGENE

SMITH,HU,ALLEN

ULDERICH,DAVID,ALLAN

 

Class of 1984

HARRIS,THOMAS,WAYNE

 

Class of 1985

JOYNER,JEFFERY,PAUL

MORRIS,MARK,TIGNOR

 

Class of 1986

BROOKS,WILLIAM,DAVID

COOK,WALTER,TAYLOR

 

Class of 1987

BRAMLETT,MICHAEL,LEE

MCARTHUR,KEVIN,LEE

TAKEMITSU,IKUKO

 

Class of 1988

CONNER,LARRY,MICHAEL

FUQUA,DAN,TUTTLE

MARTIN,JEFFREY,SCOTT

MARTIN,TROY,DEWAYNE

OWENS,PATRICIA,LYNNE

PIKE,HARRY,J

RAYFIELD,JOHN,MARSHALL

 

Class of 1989

ARMSTONR, LARRY

HILLBONE,KESHA,LEE

MORRIS,WILLIAM,EDWARD

NICHOLS,ROBERT,BRENT

SMITH,KENNETH,RAY

TEAGUE,LARRY,WAYNE

WEBB,GREGORY,COLEMAN

WRAY,JOEY,KEVIN

 

Class of 1990

BAILEY,WENDELL,GARY

BARNES,JUDY,A.

COLLINS,JOYCE,ANN

HOLLINGSWORTH,KEVIN,EVERETTE

 

Class of 1991

BARKER,GREGORY,GLEN

COSSAR,TODD,MACLIN

GREENE,MARK,ALLEN

HARRISON,RONALD,DAVID

HOLLINGSWORTH,CATHERINE,JAN

KNOX,JODY,KEITH

KELLS,KEVIN,D.

QUALLS,MICHAEL,B.

SHANNON,ROBERT,BRYAN

TAYLOR,TERRILL,M.

 

Class of 1992

ELLIS,GREGORY,WENDELL

GARNER,MARK,STEPHEN

GREENE,JAMES,CHRISTOPH

HENDREN,JAMES,W.

HOPPER,JOHN,MARK

LACKEY,RONNIE,HASSEL

LOGAN,ROY,SHAW

LOVETT,GARY,WAYNE

OVERMAN,JIMMY,EDWARD

PIERPOINT,JEFFREY,ROY

SPENCER,WILLIAM,ERNEST

STUCKER,KEITH,PATRICK

 

Class of 1993

BREW,BRIAN,PATRICK

BREWER,STEVEN,RAY

HICKERSON,EMILY,CATHCART

HINES,RODNEY,CLYDE

HOARDE,ANGELA,J.

INMON,TYRON,LYNN

PETERSON,ROBERT,WAINE

ROBBINS,BRADLY,H.

SKELTON,JEFFREY,ALAN

SNOW,ROBERT,WARREN

STOCKDALE,RICHARD,LEE

TWEED,DAVID,ANDREW

WHITE,JOSEPH,WARREN

WHITEHEAD,GREGORY,ALLEN

WILKINS,HEATHER,DAWN

 

Class of 1994

BERRYMAN,RICHARD,CHRIS

BRIEN,ROBERT,GRAHAM

BROGDON,DONNA,K.

DRIVER,MARK,DARRELL

FRITSCH,CAROL,PARKS

LANGDON,DANIEL,J.

LONG,BARRY,RAY

LOWERY,TERRI,L.

POPE,MONICA,R.

SMITH,BRANT,TAYLOR

TRENTHAM,PATRICK,F

WARD,DENNIS,VERNON

 

Class of 1995

ARNOLD,MARK,WAYNE

BAWCUM,ARTON,NAYLOR

HALL,JOSEPH,CHRISTOPH

HENLEY,HUNTER,ONEAL

PALMER,STEPHANIE,A.

PIKE,WILLIAM,D.

SMITH,GREGORY,OWEN

THAYER,SHAWN,PATRICK

WEST,BEN

 

Class of 1996

BERRYMAN,RICHARD,C.

CHRESTMAN,CRAIG,ANTHONY

CURTIS,TONY,DWAYNE

DREWRY,DAVID,FORD

HEARD,DERRICK,PAUL

HODGES,KURT,MICHAEL

HORNER,PAUL,TIMOTHY

HYLE,ROBERT,B.

LAMBERT,JOSEPH,PAFFORD

LARSON,JESSICA,L.

LITTRELL,JAMES,TROY

RILEY,DANIEL,WAYNE

WEBB,PAMELA,DONNELLY

 

Class of 1997

BARNES,RUSSELL,DWAYNE

CASEY,CHARLES,WAYNE

COFFMAN,MARTIN,V.

ELMORE,ROBERT,DWAYNE

FUQUA,BRIAN,C.

GOVER,EDWARD,MCQUE

HICKS,CHAD,EVANS

JAMES,JEREMY,PHILLIP

MAXEDON,JASON,SHANE

MOORE,JERRI,ANN

MORRISON,MARK,EDWIN

MURREY,SAMUEL,ARNOLD

 

Class of 1998

BAIRD,JOHN,THOMAS

BOBEL,MICHAEL,F.

CORBITT,JAMES,PAUL

DAVIS,MICHAEL,ASHLEY

ELLIS,MATTHEW,GLENN

HARDEN,CHARLES,DAVID

JACKSON,BRAD,ROGER

JACKSON,JODY,LYNN

JOHNSON,MICHAEL,LYNN

MACKEY,DUSTIN,LEE

MANSFIELD,MICHAEL,SCOTT

MILNER,CRAIG,NEIL

MOON,BRADLEY,NEIL

ODOM,JEREME,WAYNE

PRUETT,EDDIE,RYAN

SUTTON,RANDALL,A.

THORSEN,TOMMY,LYDER

WOODARD,JOEL,KEITH

 

Class of 1999

BOYD,JAMES,CORTNER

BLURTON,DAVID

CLARK,MICHAEL,ALAN

COURTNEY,AMY,MICHELE

COURTRIGHT,CHRISTOPHR,THOMAS

CREEKMORE,BRAD,FRANKLIN

DAILEY,CARLA,ROMERO

DOUGLAS,LEONARD,WARREN

DUNLAP,JOHN,PHILIP

FISH,JIMMY,KLYN

GOVER,EDWARD,M

HALL,JERRY,L.

HUNTER,CHRISTOPHR,BRANDON

KITTS,CHARLES,LYNN

LIVENGOOD,RICHARD,GRAIG

MCMILLEN,RAY,P.

RAINES,MELVIN,BRYANT

SEIFERT,JESSICA,COLLINS

SYKES,JASON,TODD

TUMMINS,RUSSELL,E

WILLIS,WILLIAM,KEVIN

 

Class of 2000

BLAKNEY,MATTHEW,RAYMOND

BUCHANAN,CONNIE,LANE

DAVIS,DEBORAH,ANN

HEFLIN,GARY,W.

HIGDON,JOSHUA,COX

HORNCASTLE,VALERIE,J.

HUGHES,STONEY,ADAM

JESSIE,PHILLIP,JOSEPH

JONES,ETHAN,A.

LEHMAN,AMELIA

MAYBERRY,TERRILL,ROBIN

MCMILLEN,RAY,PATRICK

SINGER,NATHAN,LOUIS

TAYLOR,BRANDON,WILLIAM

TESTER,GREGORY,KEITH

WESBROOKS,CHRISTOPHR,JAMES

WHEELER,JASON,ROBERT

WINTERS,BRANDON,DAVIS

ZEMAITIS,KRISTEN,ELIZABETH

 

Class of 2001

ASTON,BRIAN,TIMOTHY

BARNES,RUSSELL,D

CASEY,JOHN,WILLIAM

COX,SAMANTHA

FORD,ANTHONY,DANIEL

GENTRY,TEANNA

KNIPP,LAURA,ANNE

LEACH,BARRY,N.

MOROUNEY,SAMANTHA,JOAN

RADER,JAMES,ANDREW

RAINBOLT,JOHN,PATRICK

REHYANSKY,THOMAS,COLEMAN

RICE,JUSTIN,JAMES

WRIGHT,KENNETH,A.

 

Class of 2002

BEAUDOIN,JOSEPH,GARNELL

BIGGS,JENNIFER,LYNETTE

BLACK,NATHAN,LEWIS

BRIAN,MATTHEW,GLENN

COOPER,JOSHUA,CLAYBORNE

DANE,KATIE,ANN

GARTON,WILLIAM,RAY

GENTRY,TEANNA

HETZEL,BETHANY,A.

HILL,CURTIS,EDWARD

JACKSON,RICKY,BRIAN

NORRIS,THOMAS,ZANE

PARK,CHRISTOPHER,MICHAEL

PARKER,MATTHEW,CASEY

WALLACE,DAVID,MICHAEL

WOODS,ROBERT,A.

 

Class of 2003

AKINS,JAMES,BERNARD

BORUM,CLINT,JOSEPH

BOYD,CLAYTON,DOWNEY

BRIDGES,RACHEL,GAIL

ELLIS,DALLAS,LEE

FULGHUM,KIMBERLY,MICHELLE

GUTTERY,MICHAEL,RAY

HORTON,WILLIAM,MICHAEL

JONES,ROBERT,NEAL

MCFARLAND,JON,EDWARD

PARSONS,BRIAN,PATTON

POORE,JARED,T.

SALMON,ANDY,R.

SEIFERT,DIERK,ADAM

TAYLOR,MICHAEL,LEE

WIRWA,NICK,LANIER

 

Class of 2004

ALLEN,JONATHAN

BEASLEY,BRET,CHRISTOPHER

CASTEEL,CARRIE,ANN

DAVENPORT,LAWRENCE,DOUGLAS

FRANKLIN,BRANDON,WAYNE

HARTNESS,GARY

HASHIMOTO,AYANO

MCDONALD,CAMERON,CLAY

YOES,JAMES,JACOB

 

Class of 2005

BAGWELL,BRAD,ALAN

FORRESTER,SUSAN,PATRICE

HARDIN,AARON,ANDREW

HOOFMAN,KEVIN,RANDALL

LOVEALL,JOSHUA,LANDON

MIDDLETON,JONATHAN,LEE

PRATT,THOMAS,EDWARD

TAYLOR,BRANDON,CHASE

TWILLA,CHRISTY,A.

WARDEN,NATHAN,EDWARD

 

Class of 2006

BATTON,CHAD,A.

BLAKEMORE,KEITH,HICKS

HELTON,JESSICA,SUE

HOFFMAN,ROBERT,WALTER

MCCORD,JOHN,MICHAEL

PEACH,JEFFREY,WAYNE

POTEETE,ASHLEY,MICHELLE

ROSE,RAYMOND,EWING

RULE,JAMES,STEPHEN

SCOTT,AMANDA,DAWN

SCOTT,MATTHEW,LEE

WALLIS,CRAIG,DANIEL

WIRWA,DREW,WHITE

 

Class of 2007

BLAIR,REECE,EVAN

CLINARD,ASHLEY,NICOLE

DENNISON,JEREMY,SCOTT

DUKE,TIANITA

GAVROCK,BRANDON,SCOTT

GILBERT,GARY,BRANDON

GRIGGS,COURTNEY,LYNN

HARRIS,LEE,KIRBY

PAXTON,HELENA,ANNE

SMITH,KEVIN,ROBERT

STEVENS,BRYAN,TODD

 

Class of 2008

DUNN,JOHN,B

FUNDERBURK,SCOTTY,RAY

HARRISON,JONATHAN,DAVID

HOLLIS,DAMON,BRYANT

HOWELL,JOSHUA,D

HUDKINS,JENNIFER,MARIE

INGRAM,DUSTIN,W

JOYNER,ADAM,V

LOCK,DALE,KYLE

LUPER,NICHOLAS,GRANT

MACOMBER,ADAM,ROLLER

MILAM,CALLIE

PATTERSON,NATHAN,JEFFREY

SKELTON,JAMES,MATTHEW

WALL,KATHRYN,MARIE

WILLIAMS,DUSTIN,RAYFORD

 

Class of 2009

BURGESS, DANIEL, WARREN

CORLEW, THOMAS, RANDLE

LITTLE, CHRISTINA, MARIE

FRANCE, TODD, DALE

GOLDSBY, JEREMY, LEE

OZMENT, KENT, ALLEN

SMITH,HUNTER,CURTIS

TOMPKINS,JOSHUA

TREBILCOCK, AMANDA, A.

 

Class of 2010

BEARDEN, SCOTT, E

BURROWS, ROBERT

CROWELL, DUSTIN

EMERSON, JOSHUA, DALE

GILLIAM, CODY

GOATS, ERIC, RYNE

GUELFF, FOREST, MATTHEW

HEARN, CHRISTOPHER NELSON

IACHINI, COURTNEY

KEY, JAMES, FRANKLIN

KILLIAN, M. ADAM

KOSZELA, MICHAEL

LARSON, CLAYTON, NAVE

MATHIS, BRITTNEY

MCCURRY, KARA

PAUGH, SETH

PEACH, D. RANDY

PHIFER, DANIEL, HOWARD

RAWLS, JUSTIN, DOUGLAS

ROBERSON, JOSHUA

SEWELL, BRENT

STAFFORD, J. KEITH

STORY, CHRIS, S.

THEW, BRIDGET, J.

WELLER, TYSON

WRINKLER, BENJAMIN, VOLKER

Class of 2011

FORD, KELLY N

McCORMICK, DANIAL D

FELKER, JOSHUA C

WHEAT, BRADLEY R

McEARL, JORDAN D

MOODY, TERESA D

STRATTON, KALEB R

CROCKETT, CHRISTOPHER M

REDDING, TALON L

NORRIS, CASEY L

WHITE, DUSTIN T

STREGER, BRYCE J

GRAHAM, JOSH B

COX COURTNEY R

ISTVANKO DANIEL R

Class of 2012

LaGRANGE, BILLY

HEAFNER, CLAY

NEWTON, CLINT

MOORE, COURTNEY

DENTON, D BRADLEY

GASKIN, EVAN

DAVIS, JAMES

WOODS, ROBERT

SNOW, SETH

HOWELL, TRAVIS